Rozhovor se stážistkou Verčou

Měli jsme opět tu čest přivítat u nás svěží vítr polygrafie ze Střední školy polygrafické v Olomouci. Studentka Veronika strávila listopad v našem Tiskovém centru a pomáhala nám s přípravou grafiky i obsluhou tiskařských strojů. Jak se jí u nás líbilo?

Stážistka Verča

Veru, kolik ti je a ze které školy jsi za námi přišla?

Je mi 17 let a přišla jsem ze střední školy polygrafické v Olomouci, kde studuji obor polygrafie.

Na praxi v Tiskovém centru Slam.CZ jsi byla celý listopad. Jak ti ten měsíc utekl?

Uteklo mi to poměrně rychle, ale byl pro mě nezvyk trávit měsíc v jiném prostředí, než ve škole.

Co tě přivedlo zrovna k nám do Slamu?

Jelikož jsem vůbec nevěděla, kam jít, tak mi s výběrem pomáhala moje třídní učitelka. Ze všech firem, co mi odpověděly na email, mě nejvíce zaujala tato.

A jak se praxe setkala s tvými očekáváními? Překvapilo tě u nás něco/naučila ses něco nového?

Naučila jsem se spoustu nových věcí, například komunikaci s lidmi. Vzhledem k tomu, že se přes školní rok většinou zabýváme jen teoretickou výukou, tak i spoustu nových dovedností kolem polygrafické výroby, které se mi určitě budou nadále hodit v mém studiu.

Už víš, čemu by ses chtěla věnovat do budoucna?

Nad touto otázkou přemýšlím už dlouho, ale pořád se nedokážu rozhodnout. Po ukončení střední školy bych chtěla jít na vysokou školu a dál studovat. Potom se uvidí, čemu se budu chtít věnovat.

Vzkázala bys něco dalším uchazečům o praxi u nás?

Hlavně hodně štěstí, aby si to tu užili a něco nového i naučili.

I my přejeme Veronice hodně štěstí a úspěchů v osobním, studijním i pracovním životě a cítíme, že se v oboru neztratí. Taky moc děkujeme za skvělou práci i milou společnost a těšíme se na další setkání.